Close
Close
 

    Jak udrzovat parkety

    !

    Zkontrolujte níže


    Upozornění
    · Ujistěte se, že z podlahy nevyčnívají žádné hřebíky a / nebo šrouby.
    · Před broušením dřevěné podlahy nejprve opatrně odstraňte všechny lišty.
    · Brusné pásy musí vždy překrývat polovinu.
    · Broušení provádějte na jednom brusném pásu střední rychlostí vpřed a vzad.


    Brousění:

    1
    1. broušení:
    Používejte brusné pásy a kotouče se zrnitostí 40. Bruskou na parkety se pohybujte diagonálně vzhledem ke směru žilkování dřeva. V případě, že podlaha není zcela hladká, opakujte celý postup v dalším diagonálním směru. Na broušení okrajů použijte okrajovou brusku.

    2. broušení:
    Používejte brusné pásy a kotouče se zrnitostí 80. Bruskou na parkety se pohybujte v podélném směru vzhledem ke směru žilkování dřeva. Na broušení okrajů použijte okrajovou brusku. Na broušení rohů použijte brusku Delta. K ucpání štěrbin a prasklin použijte brusný prach předem smíchaný s kytem. Nechte jej 45 min. zaschnout. V případě potřeby postup zopakujte, dokud štěrbiny neodstraníte. Podlahu znovu přebruste pásem nebo kotoučem se zrnitostí 80.

    3. broušení:
    Používejte brusné pásy a kotouče se zrnitostí 120. Bruskou na parkety se pohybujte v podélném směru vzhledem ke směru žilkování dřeva. Na broušení okrajů použijte okrajovou brusku. Na broušení rohů použijte brusku Delta.
    Next

    Lakování

    2
    1. vrstva:
    Před lakováním podlahu důkladně zbavte prachu. Nepoužívejte vodu nebo jiný tekutý přípravek. Na plochu 10 m² použijte asi 1 litr laku na parkety. První vrstvu nanášejte válečkem v pásech o šířce 1,5 m a příliš netlačte. V rozích a na okrajích používejte plochý štětec.

    Lak nechte 1 až 2 hodiny zaschnout. Druhou vrstvu laku naneste stejným způsobem

    3. vrstva:
    Lak jemně obruste leštičkou/bruskou. Okraje obruste okrajovou bruskou. Používejte brusné pásy se zrnitostí 120. Podlahu zbavte prachu . Třetí vrstvu laku naneste stejně jako předchozí vrstvy. Lak nechte 12 hodin zaschnout a teprve potom na podlahu můžete stavět nábytek a jiné předměty.

    Tady najdete zvolené ná?adí a materiál


    + Doplňte všechno do seznamu prací